Sunset on Langkawi Island

Sunset on Langkawi Island
Zachód słońca na wyspie Langkawi

poniedziałek, 15 lipca 2013

Wycieczka do Tambun

Wykorzystując wakacyjny czas mojego starszego syna i kilkunastodniowy urlop mojego męża, udaliśmy się na wycieczkę do stanu Perak, a dokładnie do Tambun, miejsca oddalonego około 8 kilometrów od stolicy Perak – miasta Ipoh. 
Miejsce to znane jest z historycznej doliny, w której wydobywano złoża rud cyny, a także z bardzo atrakcyjnego parku zwanego „Lost World”. Park położony jest u stop jaskiń Tambun, które słyną z neolitycznych malowideł sprzed pięciu tysięcy lat. 40-hektarowy park wodny ożywia starożytne ruiny i groty zaginionej cywilizacji. Widoki zapierają dech w piersiach, spacerując alejkami parku, ma się wrażenie przeniesienia w inny magiczny czas i miejsce.

„Lost World” to nie tylko park wodny, ale także minizoo, w którym na wyciągnięcie ręki ma się kolorowe ptactwo, węże, króliki, szopy pracze (raccoons) i wiele innych. Na mapie parku znajduje się dolina tygrysów, jezioro łabędzi, lunapark, jaskinia, dolina, gdzie dawniej wydobywano złoża cyny, a także baseny wypełnione gorącą wodą mineralną z Tambun Hot Springs znaną z właściwości leczniczych.
Dzieciaki miały cały dzień wypełniony świetną zabawą, a dla nas rodziców najlepsze były kąpiele w gorących wodach, sauna – jaskinia i jacuzzi zrobione na wzór wulkanu były rewelacyjne, a w nocy podświetlenie tych basenów dawało niesamowity efekt.

Tambun Park ma magiczną atmosferę i gorąco polecam to miejsce wszystkim turystom. Jedyną wadą naszego pobytu był hotel przynależący do parku, w którym zatrzymaliśmy się na jedną noc. Zepsuty syfon w toalecie, cienkie ściany i pomyłka serwisu hotelowego dotycząca podania śniadania nie zepsuły nam jednak wrażeń z wycieczki w nowe miejsce;)

2 komentarze:

  1. Aga rzeczywiście jak w bajce- pięknie, ale dla mnie i tak najładniejsze zdjęcie to to gdzie Adam i Józek idą razem trzymając się za ręce :-)))) udanych wakacji- nie tylko gdy mąż ma wolne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To miejsce jest przesliczne. Szkoda ze to tak daleko bo bym napewno je odwiedzila

    OdpowiedzUsuń