Sunset on Langkawi Island

Sunset on Langkawi Island
Zachód słońca na wyspie Langkawi

niedziela, 11 września 2011

Bajkowy ślub

Zapewne większość kobiet marzy bądź marzyło o ślubie jak z bajki, każda z nas chciałaby poczuć się w takim dniu jak księżniczka. Jako dziewczynki marzyłyśmy o najwspanialszej ślubnej sukni, oglądałyśmy katalogi, magazyny i wyobrażałyśmy sobie siebie w tej najpiękniejszej kreacji.

Suknia ślubna oczywiscie musi być biała, z czasem przyszła moda na kreacje kremowe czy ze wstawkami czerwonymi, ale jestem pewna, że większość kobiet w Europie stawia na biel, która jest oznaką czystości i początku czegoś nowego.

A jak wyglądają panny młode w Malezji?


Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam malajską parę młodych, a mają tutaj zwyczaj przeprowadzania sesji zdjęciowej w parku albo na tle placu zabaw dla dzieci (haha), nie mogłam oczu oderwać od ich strojów, które wyglądały jak z najprawdziwszej bajki o królu i królowej. J

Zresztą sami zobaczcie. J

I would like to thank my Malaysian friends for kindly letting me their wedding photos for the purpose of this blog.Poszperałam na YouTubie i znalazłam piękne filmiki przedstawiające malezyjskie śluby, najbardziej spodobały mi się te:


Ślub hinduski:

Ślub malajski:

I ślub chiński, który zwłaszcza kreacjami i zwyczajami weselnymi najbardziej przypomina nasz polski:


Która panna młoda wam się najbardziej podoba?


2 komentarze:

  1. Kazda panna mloda jest piekna-mam na mysli ta w wydaniu malezyjskim.Jestem zachwycona kolorami,bogactwem ozdob i tym jak para ubrana jest pod kolor,wlacznie z wystrojem-super:)

    OdpowiedzUsuń