Sunset on Langkawi Island

Sunset on Langkawi Island
Zachód słońca na wyspie Langkawi

sobota, 9 czerwca 2012

Euro spoko


Euromania 2012 dotarła oczywiście tez do Malezji. Może nie  tak w nasilonym stopniu jak w Polsce ale czuć atmosferę piłkarską w wielu miejscachJ 

W sklepach można nabyć piłkarskie koszulki z logo każdego europejskiego kraju, breloczki i szaliki. W wielu ulicznych restauracjach ustawiono ekrany gdzie fani piłki nożnej mogą śledzić mecze.

Na ten pierwszy tak ważny dla nas Polaków mecz i ceremonie otwarcia Euro wybrałam się do Ambasady Polskiej, która zorganizowała dla całej Polonii piłkarską noc.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala Lumpur Mecz pomiędzy Polska a Grecją według czasu malezyjskiego miał  odbyć się o północy ale spotkanie zostało zaplanowane na 22-gą.
Polonijni malezyjscy kibice dopisali fantastycznie, każdy przyszedł ubrany na biało-czerwono, radosc i ekscytacje było czuć u każdego.


Podczas oglądania meczu odwiedziła nas lokalna stacja telewizyjna „Astro”  dzięki, której Malezyjczycy i my-Polacy możemy śledzić Euro 2012. Zostaliśmy sfilmowani i obstrykani;)

Emocje były wielkie i zapewne nie mniejsze jak w PolsceJ


5 komentarzy:

 1. ekstra!!! Prężnie działa ta nasza Ambasada! Fajnie, że tak daleko przeżywacie to, co dzieje się u nas w Polsce! Pozdrowienia dla całej Rodziny!! Gosia z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
 2. na Facebooku najwięcej flag i filmików o Euro 2012 właśnie wśród ludzi z zagranicy. super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastycznie, że Ambasada zorganizowała wspólne oglądanie meczu! Fajnie, że tak daleko możecie wspólnie kibicować i przeżywać EURO 2012!

  AwinionkaBVB:)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj chyba szykujecie się juz na wielkie emocje w sobote?

  OdpowiedzUsuń
 5. Gotowi na mecz Polska - Czechy ? :)
  AwinionkaBVB:)

  OdpowiedzUsuń